A Momentum politikai képviselője úgy véli, hogy a borsodi és nógrádi térségben nem indokolt a Tisza áradásáról folytatott diskurzus.

Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője, és Lőcsei Lajos, a párt alelnöke, bár nem érzik közvetlenül a kormányváltás közeledtét, úgy vélik, hogy "lehetséges, hogy Magyar Péter képes lehet kormányt váltani".
A Tisza valódi áradásához rengeteg munka szükséges - erről osztotta meg gondolatait a KözTér Youtube-csatornán Bedő Dávid és Lőcsei Lajos. Lőcsei Lajos kifejtette, hogy Heves megyében, a borsodi térségben, valamint Nógrád megyében egyáltalán nem tapasztalható az "áradás" jelensége.
Bedő Dávid reménykedő pesszimistának tartja magát, aki nem tud még négy évet elképzelni "ez alatt az állampárt alatt". A politikus azt feltételezte, hogy a Fidesz mindent bevet a hatalom megtartása érdekében, amit ijesztőnek nevezett.
A két képviselő a hetek óta zajló hídfoglaló demonstrációkkal összefüggésben kifejtette, hogy politikai céljuk továbbra is a gyülekezési törvény módosításának visszavonása, valamint az, hogy a téma minél szélesebb társadalmi körhöz eljusson. Bedő Dávid hozzátette, hogy a jövőben nem feltétlenül a demonstrációk formáját fogják választani.
A 2026-os választások kapcsán hangsúlyozták, hogy elengedhetetlen egy liberális párt jelenléte a parlamenti térben, valamint a többpárti, plurális Országgyűlés kialakítása. Ennek fontossága abban rejlik, hogy a két domináns politikai tömb rivalizálása nemcsak az ország érdekeinek, hanem a demokrácia egészséges működésének is árt.
A Momentum politikai képviselői a következő lépéseikről beszéltek, amelyek a kisebb és közepes pártok koalíciójának szükségességét hangsúlyozzák. Bedő Dávid példaként említette Hollandiát, Dániát, Svédországot, Norvégiát és Finnországot, hogy bemutassa, milyen sikeresen működhetnek hasonló formációk. Kiemelték, hogy van esély arra, hogy Magyar Péter képes legyen kormányt váltani, bár a Tisza Párt elnöke jobboldali nézeteket vall, míg ők liberális alapelvek mentén politizálnak. Ennek ellenére a Momentum nem engedi, hogy a saját jövőjük, vagyis a 2026 utáni parlamenti jelenlétük határozza meg döntéseiket. Céljuk, hogy a rendszerváltás lehetősége ne csupán egy elméleti elképzelés legyen, hanem valósággá váljon, és hogy a Momentum bátran belépjen ezen a változásokkal teli kapun – akár a Tiszával közösen.