A magyarok által is népszerű turistaparadicsomban drámai lépésre szánták el magukat: betiltották a káromkodást. Ennek a döntésnek komoly következményei lehetnek, hiszen a látogatók körében feszültséget és vitákat generálhat.

Bali szigetén a látogatók számára mostantól szigorúbb szabályozások léptek életbe. Az új előírások célja a sziget szent helyeinek és kulturális hagyományainak védelme. Ezek az intézkedések különös figyelmet fordítanak a turisták öltözködésére és viselkedésére, biztosítva ezzel a helyi szokások tiszteletben tartását.
Balin, amely hosszú idő óta rendkívül népszerű turisztikai célpont, már tavaly bevezették azt az egyszeri belépési díjat, amit az odaérkezők elektronikus úton fizethetnek ki. Az adó nem a turisták elriasztása érdekében született, hanem a helyi környezet és a kultúra megóvását szolgálja.
Az új szabályozások értelmében - amelyekről sok látogató talán nincs is tudomása, akik a szigetre érkeznek - a turistáknak nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a balinéz kultúrára, szokásokra és vallási szertartásokra. Ennek jegyében elengedhetetlen, hogy mindig a megfelelő öltözetet válasszák, függetlenül attól, hogy egy helyi templomba lépnek be, nevezetességeket fedeznek fel, vagy éppen a nyilvános terekben tartózkodnak.
A szent templomokba csak azok a látogatók léphetnek be, akik tradicionális balinéz öltözetet viselnek. Érdekes módon azonban a menstruáló nők számára még ebben az esetben is tilos belépniük a templomok területére. Ezt a szigorú szabályt azzal indokolják, hogy a menstruációs vér tisztátalannak számít, és megszentségteleníti a szent helyeket.
A szigeten szigorúan tilos az egyszer használatos műanyagok, mint például a zacskók, a hungarocell termékek, a műanyag szívószálak és palackok alkalmazása.
Azokat, akik a régi és az új szabályok megszegésén érhetők tetten, pénzbírsággal sújthatják, sőt, akár börtönbüntetést is kaphatnak.