Brüsszeli források felhasználásával politikai befolyásolást gyakorol a 444 nevű médiaprojekt | Demokrata

A hivatal alaposan áttekintette a Magyarországon is aktív médiakampányt folytató The Eastern Frontier Initiative (TEFI) nevű projektet. Az elemzés alapján megállapították, hogy a TEFI a Soros-hálózat szerves része, és hogy finanszírozása az Európai Bizottság támogatásából ered.

A hivatalos vizsgálatok során megállapították, hogy a Soros-hálózat jelentős támogatásban részesül a Kreatív Európa program keretein belül, hasonlóan ahhoz, ahogyan az Európai Bizottság Polgárok, egyenlőség, jogok és értékek programjából is pénzeszközöket nyer.

Jelezték továbbá, hogy a hivatalos indoklás szerint a projekt azért jött létre, hogy az európai biztonságot érintő kérdésekben való közös gondolkodást és együttműködést erősítse a kelet- és közép-európai országokban. "A program valódi célja ezzel szemben az, hogy monitorozza a régió országainak olyan kiemelt stratégiai területeit, mint a nemzetbiztonság, a hadiipari beszerzések, az energiabiztonság, a kibervédelem és az orosz-ukrán háborúhoz való viszony" - mutattak rá.

Az SZH álláspontja szerint a megvitatott témák feldolgozása során a térség közvéleményét "az amerikai Demokrata Párt és üzleti körei érdekeinek megfelelően" próbálják befolyásolni. Ezen politikai nyomásgyakorló szervezetek elsősorban Magyarországot és Szlovákiát helyezték a fókuszba - tették hozzá a megjegyzésükben.

A projekt irányítását a magyarországi 444 kiadója, a Magyar Jeti Zrt. látja el, és a csapat tagjai között szerepelnek olyan neves médiaképviselők is, mint a lengyel Gazeta Wyborcza, a szlovák Sme, a holland Bellingcat és a román PressOne. Érdemes megjegyezni, hogy ezek a lapok mind Soros György által támogatott hálózatokhoz kötődnek.

"Kiemelkedik közülük a titkosszolgálati háttérrel rendelkező Bellingcat, aminek bevallottan a korszerű, nyílt forrású hírszerzési technikák átadása a feladata, mely érdekében képzési központot is létrehoztak a részt vevő újságíróknak" - magyarázták, hozzátéve: a Bellingcat mögött ráadásul ott áll az amerikai "demokráciaexport" zászlóshajójaként ismert National Endowment for Democracy (NED) nevű alapítvány is. Tudatták: a projektben részt vevő szervezetek közel 1,1 millió eurós támogatásban részesültek az utóbbi két évben.

A hivatal jelentése alapján a konzorcium tagjai nem csupán "manipulatív és dezinformációs narratívákkal" fűszerezett cikkeket publikálnak, hanem folyamatosan együttműködnek a Globsec nevű agytröszt keretein belül, amelyet az uniós stratégiaalkotás színhelyének tekintenek. E közös munkájuk során különféle kiadványokat állítanak elő, amelyeket iskolákban és egyetemeken népszerűsítenek.

A Nyílt Társadalom Alapítvány által is támogatott Globsec ideológiailag vezérelt testület, amit az is bizonyít, hogy vezetőségében és tanácsadótestületében olyan személyek ülnek, mint az egykori magyar baloldali miniszterelnök, Bajnai Gordon, vagy éppen a 2022-es magyar országgyűlési választások során "az ellenzéki pártok tiltott pártfinanszírozásának megszervezésében kulcsszerepet játszó Korányi Dávid" - részletezték.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal hangsúlyozta, hogy "Brüsszel hatáskörének határait túllépve olyan kérdésekben indít propagandakampányokat, amelyek a nemzeti szint hatáskörébe tartoznak, és amelyek a nemzeti szuverenitást kifejezetten érzékenyen érintik."

Related posts