Az egész eset, ami Magyar Péterrel történt az Európai Parlamentben, egyre inkább szürreális fordulatokat vesz. Olyan események zajlanak, amikre eddig még sosem volt példa, és ez csak tovább fokozza a helyzet különlegességét.

Furcsa események zajlottak Magyar Péter neve körül az Európai Parlament falain belül. Egy olyan javaslatra került a neve, amelyet ő valójában nem támogatott, azonban a Fidesz "észrevette" az előterjesztést. Az eset kapcsán EP-vizsgálat indítása várható, és nem zárható ki, hogy valaki manipulálta az Európai Parlament informatikai rendszerét.

A Strasbourgban tartózkodó Európai Parlament szerdán szavazásra bocsátotta az európai védelem megerősítésére vonatkozó álláspontját. Ez önmagában nem meglepő, viszont annál inkább figyelemre méltó, hogy Magyar Péter neve is szerepel az indítványon, holott ő valójában nem támogatta a javaslatot. A részletekért kattints ide:

A Fidesz azonnal reagált az ügyre, azonban Magyar Péter azt állítja, hogy erről semmiféle információval nem rendelkezett, és nem is tervezett ilyen lépést. Ezzel kapcsolatban sem írásban, sem szóban nem tett utalást. Ezt a plenáris ülésen is kifejtette, míg az Európai Néppárt, ahol szintén nem található nyoma annak, hogy Magyar a frakció tagjaként támogatta volna az előterjesztést, hivatalos levélben kérte az Európai Parlamentet, hogy nyújtson magyarázatot az ügyben.

Az EPP képviselőcsoport elkötelezett amellett, hogy alapos vizsgálatot folytasson az ügy kapcsán, hogy feltárja, miként történhetett meg egy ilyen jellegű hiba. Célunk, hogy Magyar úr és a képviselőcsoportunk mielőbb részletes, írásos tájékoztatást kapjon az esettel kapcsolatban.

- áll a néppárti beadványban. Még a plenáris ülésen, a szavazás előtt Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke közölte, hogy

Magyar Péter neve tévesen került feltüntetésre a közös állásfoglalásra vonatkozó javaslaton.

Magyar Péter neve már nem található a dokumentumban, ami felveti a kérdést, hogy a vizsgálat során megállapítják-e, mikor került oda. Az EUrologus parlamenti forrásai szerint ez az eset rendkívül szokatlan, és tapasztalt munkatársak véleménye szerint ilyen még soha nem fordult elő. Ez azt jelenti, hogy egyetlen képviselő neve sem jelent meg hasonló dokumentumban akaratán kívül. Ráadásul a parlamenti rendszer működése olyan, hogy a rögzítést követően az érintett képviselő neve automatikusan és azonnal megjelenik más helyeken is, mint kezdeményező.

Egy informátorunk szerint, ha Magyar Péter valóban nem támogatta az előterjesztést, akkor csak úgy kerülhetett oda a neve, ha valaki - akinek ehhez van jogosultsága - fizikailag bevitte a rendszerbe.

A javaslat kapcsán a Tisza Párt képviselői, köztük Magyar Péter, a fideszes kollégáikhoz hasonlóan nem támogatták a szavazást (lásd a parlamenti jegyzőkönyv 397. oldalát). Az állásfoglalás végül 419 szavazattal, 204 ellenében és 46 tartózkodás mellett került elfogadásra.

A dokumentumban az Európai Parlament arra inti az EU-t, hogy sürgősen lépjen fel saját biztonsága érdekében. A képviselők véleménye szerint ez azt jelenti, hogy fokozni kell a kapcsolatokat a hasonló értékeket valló partnerekkel, valamint jelentősen csökkenteni kell a külső országoktól való függést. Az állásfoglalás hangsúlyozza, hogy az EU-nak gyorsabb eljárásokat kell biztosítania háborúk és más jelentős válságok idején. A képviselők kiemelik az EU és a NATO közötti együttműködés jelentőségét, és egy olyan erős európai pillér létrehozását sürgetik a NATO keretein belül, amely képes önállóan cselekedni, amikor ez szükséges. Ezen kívül elítélik az egyik tagállam (amely Magyarország - a szerk.) által az Európai Békekeret működését érintő vétót, és arra kérik az EU-t, hogy az egyhangú döntéshozatal helyett a többségi szavazásra térjen át.

Related posts