A McLaren belső feszültségei tovább fokozódnak: Norris büntetést kaphat a csapattársával történt ütközés miatt - Pénzcentrum

Lando Norris komoly kihívásokkal néz szembe a McLarennél, miután a Szingapúri Nagydíjon ütközött csapattársával, Oscar Piastrival. A brit pilóta jelenleg 22 pont hátrányban van az ausztrál versenyzőhöz képest, mindössze hat futam van hátra a szezonból – számolt be róla a BBC.

Norris elismerte, hogy a csapat felelősségre vonta a Marina Bay pálya harmadik kanyarjában történt incidens miatt, ahol először Max Verstappen Red Bull-jának hátuljába futott, majd ezt követően ütközött Piastrival.

"A csapat felelősségre vonása teljesen indokolt számomra" - mondta a 25 éves pilóta. "Ráébredtünk, hogy milyen következményekkel járhatnak a döntéseink, és mindent megteszünk, hogy a jövőben elkerüljük a hasonló, súlyosabb helyzeteket."

Sem Norris, sem a McLaren nem osztotta meg a nyilvánossággal, hogy pontosan milyen következményekkel nézhet szembe a versenyző. A brit pilóta hangsúlyozta: "Az utolsó dolog, amit szeretnék, hogy ilyesmi történjen. Nem szeretném, ha ellentmondásos beszélgetések forrásává válna egy verseny után." Az incidens után Piastri a rádión érdeklődött, hogy a csapat "megfelelően reagál-e arra, hogy Lando félrelökött", de a McLaren nem lépett közbe a verseny során. Később az ausztrál versenyző kifejtette: "Ez nem az a mód, ahogyan versenyezni kívánunk. Lando vállalta a felelősséget ezért, akárcsak a csapat."

Fedezd fel a legfrissebb és legizgalmasabb eredményeket, híreket a Sportonlinera! KATTINTS ide, és légy mindig naprakész!

A McLaren keretrendszere az elfogadható versenyzői magatartásról egyetlen alapelvre épül - ne ütközz a csapattársaddal. Norris szerint: "Az egyszerű válasz az, hogy érintkezés volt a két autó között. És ez olyasmi, amit mindig el akarunk kerülni."

Max Verstappen, aki jelenleg 63 pont hátrányban van Piastri mögött a bajnoki versenyfutásban, egy csütörtöki sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva, miszerint a McLaren valóban Norrist részesíti-e előnyben, nevetve így reagált: "Abszolút!" Később azonban tisztázta, hogy ez csak egy vicc volt a részéről.

Piastri a hírekre reagálva határozottan kijelentette: "Nagyon elégedett vagyok, hogy nincs kivételezés vagy részrehajlás" a csapaton belül.

Related posts