Három biztosító vállalat egy évre felfüggeszti a díjemelést, miután figyelembe vették Nagy Márton szavait.

A Nemzetgazdasági Minisztérium arra kérte a biztosítókat, hogy önkéntesen korlátozzák a díjakat. A biztosítók elfogadták ezt a javaslatot, és elkötelezték magukat, hogy egy évre megállítják az új lakásbiztosítások árainak emelkedését.

Az Allianz, az Union és az Alfa biztosító is bejelentette csütörtökön, hogy a magánszemélyek új lakásbiztosításainak díjait nem emelik meg 2025. július 1. és 2026. június 30. között.

Az Allianz közleményében kiemelte, hogy figyelembe véve a Nemzetgazdasági Minisztérium önkéntes díjkorlátozásra vonatkozó kérését, valamint a hazai gazdaság élénkítésére és a lakosság terheinek csökkentésére irányuló törekvéseket, az Allianz Hungária Zrt. elkötelezi magát amellett, hogy a magánszemélyek által 2025. július 1. és 2026. június 30. között megkötött új lakásbiztosítási szerződések díjszintje - a szerződés feltételeinek változatlansága mellett - 2026. június 30-ig nem lépheti túl az Allianznál 2024. december 31-én hatályos díjszintet.

A közleményben kiemelték, hogy az alulbiztosítottság megelőzése érdekében a biztosítási összegek az előző időszak inflációs rátájához igazodnak, ahogyan azt a szerződési feltételek is előírják. Ezt a kötelezettséget a két másik biztosító is magára vállalta.

Nagy Márton kedden bejelentette, hogy a kormány pénzügyi szabályozási lépéseket tervez, amelyek középpontjában a lakásbiztosítások állnak. A miniszter hangsúlyozta, hogy céljuk az, hogy a lakásbiztosítási díjak ne növekedjenek, ezért az év végén rögzítik ezeket a szinteket. Ugyanakkor fontos, hogy a biztosított összeg emelkedjen, mivel minden otthon védelmét garantálni kell, elkerülve az alulbiztosítást. Csütörtökön Nagyváradon elmondta, hogy "a kormány üzenete eljutott a bankokhoz, a telekommunikációs cégekhez és a biztosítókhoz, akik ennek megfelelően visszafogták az árréseiket."

Related posts