Lasconi hatalomátvétele, Ponta magyarellenességi politikája, valamint Antonescu és az RMDSZ közötti viszony újrafogalmazása | Krónika Online

Ezek után már csak az a kérdés merül fel, hol volt ugyanez a hatóság, amikor tavaly ősszel a virtuális teret elárasztotta a Călin Georgescu-párti leplezetlen kampány, amelynek kapcsán majd csak utólag csaptak a homlokukhoz a hatóságok, hogy ez bizony illegális, amikor már (majdnem) késő volt.

Térjünk hát vissza a jelöltekhez, anélkül, hogy bármilyen irányba terelgetnénk a választókat, hogy kire is "kellene" voksolniuk, vagy kikre érdemes "istenőrizz" szavazniuk. Végső soron mindenki a saját politikai preferenciái, ízlése és világnézete alapján hozza meg a döntését. George Simion esetében talán nem is szükséges különösebben hangsúlyozni, hogy ő a félreállított "dolgozószobai messiás", Georgescu "örököse", és mint a szélsőséges nacionalista AUR vezére, szinte ugyanazokat a taktikákat alkalmazza a politikai színtéren, mint a hasonlóan botrányos Diana Șoșoacă – csak éppen férfi verzióban. Az úzvölgyi katonai temető meggyalázásában betöltött szerepét mi, magyarok, nem felejthetjük el könnyen. De ha ez még nem lenne elég, képzeljük el, mi történne, ha Simion elnökké választása esetén olyan AUR-kormány alakulna, ahol Dan Tanasă irányítaná a kulturális vagy éppen a belügyi tárcát. Az elképzelés már önmagában is riasztó!

Szegény Elena Lasconi, a Mentsétek meg Romániát (USR) elnöke úgy érezheti magát, mint egy menyasszony, akit a lánykérés után hirtelen elhagynak a nagy nap előtt. Pár hónappal azután, hogy a tavalyi államfőválasztás második fordulójában indult, és ahol akár győzelmet is arathatott volna, pártja hirtelen hátat fordított neki, Nicușor Dan bukaresti főpolgármestert kiáltva ki a verseny esélyesének. Mindez különösen meglepő, figyelembe véve, hogy a közvélemény-kutatások, amelyekre támaszkodtak, gyakran megbízhatatlanok, hiszen a tavalyi év során is tapasztalhattuk, mennyire eltérő eredményeket hozhatnak. A jelenlegi kampány során pedig szinte naponta láthatjuk a különféle felméréseket, amelyek a politikai erőviszonyokat egymással ellentétesen tükrözik.

Related posts