A köztéri defibrillátorok életmentő szerepe: egy új remény a sürgősségi helyzetekben | ma7.sk A köztéri defibrillátorok kiemelkedő fontossággal bírnak a hirtelen szívmegállás esetén, hiszen ezek az eszközök gyorsan és hatékonyan segíthetnek a bajba jutot

Az AED, vagyis automata külső defibrillátor, egy rendkívül hasznos orvosi eszköz, amelyet mind egészségügyi szakemberek, mind pedig laikusok könnyedén alkalmazhatnak vészhelyzetekben, például hirtelen szívmegállás esetén. Ez a készülék először alaposan megvizsgálja a szív ritmusát, és csak akkor bocsátja ki az elektromos impulzust, ha a helyzet valóban megköveteli. Ezzel a funkcióval biztosítja, hogy a beavatkozás a lehető legcélzottabb és leghatékonyabb legyen.

Az elemzés azonnal megkezdődik, amint a készülék fel van kapcsolva és az elektródák a megfelelő helyekre kerültek. Két perc elteltével a gép újra megvizsgálja a szívritmust, és ha szükséges, további impulzusokat ad le. Az egyes elemzések között a készülék folyamatos hangutasításokat biztosít az életmentő számára, irányelveket adva a hatékony újraélesztéshez és mellkaskompresszióhoz, egészen addig, amíg a mentőszolgálat munkatársai meg nem érkeznek a helyszínre.

Az Országos Mentőszolgálat munkatársai a 155-ös segélyvonal felhívása után részletes útmutatással segítik a segélynyújtó személyt.

Danka Capáková, az operatív központ szóvivője tájékoztatta a TASR-t arról, hogy a defibrillátorok használata drámaian megnöveli a hirtelen szívleállás esetén az életmentés sikerének esélyét. Hangsúlyozta, hogy a legjobb eredmények érdekében elengedhetetlen, hogy a készülékeket minél előbb alkalmazzák, még a mentők érkezése előtt.

- Azt kérném, hogy formázzuk meg ezt a szöveget egy kicsit másképp - javasolta Osama Al-Khaldi, a mentőszolgálat vezetője. Január hónap során 158 új eszköz került rögzítésre a központi nyilvántartásban.

Related posts