A házi őrizetben lévők számára megszűnhet a lábbilincs, és okosórával válthatják fel azt.

Mutatja az időt és a dátumot is, csak nem lehet olyan könnyen lecsatolni.

Egy börtönnél biztosan kellemesebb szabadságkorlátozás a házi őrizet, de persze vannak feltételei, például kötelező az elektronikus jeladóval szerelt lábbilincs viselése. Pontosabban az volt, mert az év eleji tesztüzem után immár éles alkalmazásban működő okos karórák váltották fel a lábbilincseket, amelyek folyamatos jelzést továbbítanak a felügyeltek pozíciójáról, és a Tevékenység-irányítási Központokba befutó riasztásokkal figyelmeztetnek a magatartásszegésekről. A küldött jelek alapján a rendőrök látják, hogy a kiadott eszközök aktuális helyzete eltér-e az engedélyezett, a rendszerben rögzített mozgási körzettől.

Ez a részben magyar innovációként született okosóra első pillantásra egy átlagos időmérőnek tűnik, amelyen az idő, a dátum és a töltöttségi szint információi szerepelnek. Diszkrét megjelenésével ellentétben a korábbi modellekhez képest sokkal kevésbé feltűnő. Az eszköz különlegessége, hogy külső akkumulátorral rendelkezik, amely vezeték nélküli töltési lehetőséget kínál, így a használata még kényelmesebbé válik.

A bruttó 2,5 milliárd forintból megvalósított rendszer már többször adott riasztást, aszeti mire a rendőri reagálás elfogás és előállítás volt. A korábban alkalmazott rendszer elavult, üzembiztonsága bizonytalanná vált, ezért vezették be az új órákat.

A háromezres eszközbeszerzés során a juttatott eszközök fele a büntetés-végrehajtási rendszerhez, míg a másik fele a rendőrséghez került. Jelenleg a rendőrségi készleten 800 aktív óra található, míg a büntetés-végrehajtásnál ez a szám 343-ra tehető.

Related posts