A Tisza Párt problématérképe nem éppen zökkenőmentesen indult el.

A Tisza Párt szombaton tartott nagykanizsai kongresszusa után elindította a problématérképet, ahol a vármegyék legégetőbb kihívásairól várják a lakosság véleményét. Különösen figyelmet fordítanak az egészségügyi ellátás és a közlekedés területén jelentkező sürgős problémákra. Azonban a weboldal vasárnap délelőtt hosszú órákon keresztül nem volt elérhető.
A Tisza Párt programindító kongresszusa után megnyitott országos problématérképen maguk a lakosok jelenthetik be a vármegyében tapasztalt sürgetően megoldásra váró gondokat. Összesen 10+1 kategóriából lehet kiválasztani a régiót érintő legnagyobb kihívásokat, egészségügy, gyermekvédelem, közlekedés, köztisztaság, állatvédelem, lakhatás, környezetvédelem, művelődés, közművek, közintézmények témákban, plusz egyéb probléma feltüntetésére is van lehetőség.
A fővárosban már 12 éve működik egy hasonló platform, Járókelő néven, ám a Tisza kezdeményezése most szélesebb körben, országos szintre szeretné kiterjeszteni a lakossági visszajelzéseket összegyűjtő, a helyi problémák megoldására irányuló online bejelentő rendszert. Vasárnap délelőtt azonban a honlap hosszú órákig elérhetetlen volt. A Tisza Párt vezetője, Magyar Péter szerint a problémát az okozta, hogy hirtelen túl sok felhasználó próbálta egyszerre elérni az oldalt. "Le is lőtték az oldalunkat a harcosok, de ne aggódjatok, mindjárt újra működik!" – posztolta a Facebookon.
A déli órákban valóban újra elérhetővé vált az oldal, ahova már több tucat bejelentés érkezett, többen megerősítették, hogy elmaradt a Marcali Szaplonczay Manó Kórház fejlesztése, Tapolca vonzáskörzetében leterhelt postai szolgáltatásról számoltak be, mások arról, hogy Mohácson nincs szülészet, így a 45 kilométerrel lévő Pécsre kell utazniuk a kismamáknak.
Sokan kifejezték elégedetlenségüket amiatt, hogy Tiszanánán autóroncsokkal és törmelékekkel telített hulladéklerakót hoztak létre, ráadásul ez a probléma már évtizedek óta fennáll. Ezzel párhuzamosan mások arról számoltak be, hogy a 87-es út osztrák határ felé vezető szakasza annyira tele van kátyúkkal, hogy a közlekedés rajta szinte életveszélyes.