Németh Szilárd: Ezúttal is világossá vált, hogy a magyar rezsicsökkentés páratlan példát mutat a nemzetközi színtéren.

Németh Szilárd a videóban megosztotta élményeit arról, hogy lehetősége nyílt találkozni David Konvalinával, aki az egyik legjelentősebb cseh szolgáltató főtanácsadójaként ismert.
Az általa prezentált gáz- és áramszámlák világosan mutatják, hogy a csehek szinte négyszer annyit költenek a háztartási energiafogyasztásra, mint a magyarok.
"Most ismét világossá vált, hogy a magyar rezsicsökkentés páratlan. Mi, magyarok büszkén mondhatjuk, hogy Európában a legkisebb gáz- és villanyszámlákat fizetjük."
„Tedd egyedivé a szövegedet!” – hangzott el a rezsibiztos figyelmeztetése.
A videóban David Konvalina elmondta: Németh Szilárddal megbeszélték a cseh energetikai piac működését, és a magyar kormánybiztos figyelmét megragadta, hogy Csehországban 100 szolgáltató van, és a piacon nagy a konkurencia. Továbbá beszéltek arról, hogy Csehországban milyen az árak szintje és szerkezete.
A cseh szakértő kiemelte, hogy Németh Szilárdot különösen foglalkoztatta a cseh árak felépítése. Ez nem csupán a termékek árát foglalja magában, hanem a rendszerhasználati díjat is, ami azt jelenti, hogy a gáz és az áram eljut a fogyasztókhoz. Emellett természetesen az adók is szerepet játszanak ebben a komplex struktúrában.