Peter Schiff ismételten kifejezte nemtetszését az Egyesült Államok Bitcoinra vonatkozó stratégiáival kapcsolatban - Kriptoworld.

A neves közgazdász és a Bitcoin egyik legismertebb ellenzője, Peter Schiff ismét reflektorfénybe került, amikor kijelentette, hogy ha az Egyesült Államok Bitcoin-szuperhatalommá lép elő, az valójában az ország gyengüléséhez vezetne. Schiff érvei szerint a digitális valuta dominanciája nem előnyös, és komoly következményekkel járhat az amerikai gazdaság számára.

Véleménye hatalmas vitát váltott ki a kriptoközösségben, amely az új technológiát a gazdaság megújításának kulcsaként látja.

Egy friss posztjában Schiff határozottan kifejezte véleményét Donald Trump megválasztott elnök kriptovalutákhoz fűződő barátságos hozzáállásáról. Szerinte a kormányzati támogatás nemcsak helytelen, hanem veszélyes irányba terelheti a digitális pénzek fejlődését.

Schiff véleménye szerint Trump kriptovalutával kapcsolatos állásfoglalása arra ösztönzi Wall Street-et, hogy tőkéjét olyan vállalkozásokba irányítsa, amelyek a szakértő szerint értékromboló hatásúak.

Figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok Bitcoin-szuperhatalommá válása valójában inkább hátrányokkal járna, mintsem előnyökkel az ország számára.

A kriptoközösség nyilvánvalóan nem hagyta figyelmen kívül a kijelentéseket.

Eric Weiss vagyonkezelő így reagált:

Donald Trump már számos alkalommal hangsúlyozta, hogy célja az Egyesült Államok számára a kriptovaluta ipar globális éllovasává válni.

Ráadásul azt is képviselte, hogy a Bitcoin nemzeti tartalékeszközként funkcionáljon. Véleménye összecseng Cynthia Lummis amerikai szenátor nézeteivel, aki elismert támogatója a Bitcoin ügyének.

Lummis előterjesztette a Bitcoin-törvényt, amely célja a Bitcoin integrálása az ország pénzügyi rendszerébe. A javaslat mögött álló támogatók között találjuk Michael Saylor-t, a MicroStrategy elnökét, aki a kriptovaluta világának kiemelkedő alakja.

Schiff viszont állandóan bírálja a Bitcoint és Saylor megközelítését, amely szerint a MicroStrategy forrásait a BTC felhalmozására fordítja.

Nemrég Ponzi-sémának nevezte ezt a megközelítést, és azt állította, hogy a MicroStrategy összeomolhat, ha valaha el kellene adnia Bitcoin-készletét.

Amikor Lummis előállt azzal az ötlettel, hogy az Egyesült Államok jegybankja (Federal Reserve) váljon el aranykészleteitől, hogy Bitcoinra váltson, Schiff egy csipetnyi iróniával fűszerezett tanácsot adott:

Ezek a szenvedélyes eszmecserék világosan tükrözik, mennyire megosztott a vélemény az Egyesült Államok gazdasági jövőjében betöltött kriptovaluták szerepéről.

Míg Schiff továbbra is fenntartja szkeptikus nézőpontját, a kriptoközösség számos tagja optimizmussal tekint a jövőbe. Sokan úgy vélik, hogy egy Bitcoin-barát környezet kedvezően hat az innovációra és a befektetési lehetőségekre.

Fedezd fel a Kriptoworld legfrissebb híreit a Google News platformján! Ne maradj le az izgalmas eseményekről és trendekről a kriptovaluták világában!

Szeretnéd elsőként értesülni legújabb híreinkről? Csatlakozz hírlevelünkhöz, és légy naprakész a legfrissebb információkkal!

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu weboldalon található információk és elemzések a szerzők saját véleményét tükrözik. Az itt közzétett írások és cikkek nem minősülnek a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2) bek. 8. pontja szerinti befektetési elemzésnek, illetve a 9. pont szerinti befektetési tanácsadásnak. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés alkalmasságát kizárólag az egyéni körülmények figyelembevételével lehet megállapítani, amit a jelen oldal nem tud biztosítani és nem is alkalmas rá. Ezért fontos, hogy minden befektetési döntés előtt alaposan tájékozódjon, és lehetőség szerint több forrást is vegyen figyelembe; szükség esetén pedig forduljon szakmai befektetési tanácsadóhoz!

Related posts