A brit uralkodó luxusautóját repülőgépen Olaszországba szállította, hogy a klímaváltozás kérdéséről beszéljen. Az esemény különös figyelmet kapott, hiszen a környezeti problémák globális kihívásai közepette a királyi személyiség példát szeretne mutatni.

Az utóbbi napokban Károly király Olaszországban tett látogatása során a helyi parlamentben is megszólalt, ahol többek között az emberi tevékenységek klímaváltozásra gyakorolt hatásairól fejtette ki véleményét. Az uralkodó által előadott figyelemfelkeltő érvek hitelességét azonban némileg megkérdőjelezi, hogy a király saját Bentley luxuslimuzinját repülőgéppel szállíttatta a látogatás helyszínére. Ezt a furcsaságot több hírportál, köztük a france24.com is kiemelte.
A klímaváltozás elleni küzdelemre hivatkozva mind erőteljesebb korlátozásokat sürgető globalista elitre jellemző álszent magatartást és az általuk rendre alkalmazott kettős mércét a témát kicsit is ismerő olvasó számára aligha kell bemutatni. A heti rendszerességgel világvégét hirdető, ám mindenhová repülővel utazgató és csak egy szelfie erejéig vonatra szálló Greta Thunbergtől kezdve, az ugyancsak klímavészhelyzetről prédikáló, de éppen tavaly egy 300 millió dolláros dízelmotoros óriásjachtot vásároló, Meta császár Mark Zuckerbergen keresztül, a tavalyi skóciai nemzetközi klímakonferencia - dízelgenerátorokról töltött - elektromos autókon furikázó több száz résztvevőjéig.
Bár első ránézésre nem tűnik újdonságnak a lemez, hiszen a történelem folyamán mindig is akadtak elit csoportok, akik önmagukat a többieknél "egyenlőbbnek" tekintették. Ezek az elitizmusra épülő rétegek sok esetben végül a történelem homályába merültek. A klasszikus "Amit szabad Jupiternek..." elv tökéletes példáját nyújtja a klímaalarmizmus ismert arca, Károly király. Mint brit uralkodó, valószínűleg már gyermekként magába szívta a másság és felsőbbrendűség illúzióját. Így talán nem is kell különösebben ügyelnie arra, hogy titkolja a kettős mérce alkalmazását, hiszen ezt a hozzáállást természetesnek éli meg.
Károly király, miután egy repülőgépen Angliából Olaszországba érkezett, Bentleyjével végigjárta Róma utcáit, ahol Giorgia Meloni, az olasz miniszterelnök asszonnyal találkozott. Ezt követően - első brit uralkodóként - az olasz parlamentben is megosztotta gondolatait a jelenlévőkkel.
S ezt olyan meggyőződéses nyugalommal vitte véghez, amelyhez hasonlóan egy globális politikus is csak irigykedhetne, aki a jólét érdekében hirdeti a hasonló mantrákat, miközben kénytelen folyamatosan gyakorolni a szöveget és az előadásmódot.
Természetesen megtehette, hiszen a pozíciója miatt akár csak egy hobbiként is tekinthetett a téma népszerűsítésére. Figyelembe véve, hogy a korábban a világ számos részét kifosztó Britannia, valamint az ukrajnai háború kontextusában ő az a vezető, aki a konfliktust leginkább fűtő európai ország élén áll, nyilvánvaló, hogy nem szorul rá arra, hogy titkos gazdasági vagy politikai érdekeiért lobbizjon.