Valóban a gázárak körüli helyzet áll a középpontban az új Superman-film cselekményében?

A megkérdezett nézők megosztottak abban, hogy lehet-e párhuzam.
A közösségi médiában széles körben terjednek olyan vélemények, miszerint az idei július 11-én debütáló új Superman-film a Hamasz terrorszervezet és Izrael közötti konfliktust tükrözi, palesztinbarát nézőpontból.
A film globálisan lenyűgöző, több mint 407 millió dolláros bevételt generált.
A történet egy különleges szuperhősről szól, aki a képzeletbeli Boravia országában él, amelyet az Egyesült Államok titkos támogatása övez. Boravia sorsa a szomszédos Jarhanpur meghódítására tett merész kísérletek körül forog, ahol a politikai intrikák és a hatalmi játszmák feszültsége mindennapossá vált. A hősünk, aki nem csupán erejével, hanem intelligenciájával és bátorságával is kitűnik, elhatározza, hogy megállítja ezt a háborús gépezetet, és megvédi otthonát a pusztulástól. Ahogy a konfliktusok egyre élesebbé válnak, ő nemcsak saját népe, hanem a szomszédos ország lakóinak sorsáért is felelősséget érez, hiszen egy igazi hős nemcsak a harcban, hanem az emberi értékek védelmében is megmutatkozik.
Néhány online forrás azt sugallja, hogy a film vizuális világa erőteljes párhuzamokat mutat a Gázában zajló eseményekkel. Például említenek egy jelenetet, amelyben egy gyermek zászlót lenget egy katonai egységgel szemben. Továbbá, a történetben megjelenik egy határkerítés is, amely egy palesztin tájat idéz meg, így a nézőkben felmerül a kérdés, hogy ezek a képek milyen mélyebb jelentéseket hordozhatnak.
A Los Angeles-i izraeli konzulátus két Facebook-bejegyzésben reagált a filmre, amelyeken a "Az igazi szuperhősök" felirat olvasható, és izraeli hadsereghez kapcsolódó képek találhatóak.
A Superman forgatása, jelmeztervezése és szereplőválogatása valójában 2023 áprilisában kezdődött, a storyboardozás májusban, a képernyőtesztek júniusban zajlottak. Vagyis azelőtt, hogy a Hamász megtámadta Izraelt 2023. október 7-én. A forgatás azonban 2024. február 29-én kezdődött, azaz október 7. után.
James Gunn amerikai filmrendező világossá tette, hogy az alkotásában nincsenek közvetlen hivatkozások a gázai konfliktusra.
A megkérdezett nézők véleménye megoszlott arról, hogy vajon felfedezhető-e párhuzam. Legyen az szándékos vagy véletlen, a film értelmezése továbbra is sokféle nézőpontot tükröz.