A Trump-kormányzat által bevezetett vámok és az azokra adott reakciók jelentős hatással voltak a globális kereskedelemre. Az intézkedések célja elsősorban a belföldi ipar védelme volt, különös figyelmet fordítva a kínai import termékekre. Ezek a vámok nem

Az Európai Unió vezetői biztosítják, hogy a vámok nem maradnak válasz nélkül, míg a kanadai miniszterelnök határozottan kiáll a saját érdekeik védelme mellett. Közben Japán is kérte, hogy részesüljön mentességben Washington támogatásával.

Egyre-másra érkeznek a nemzetközi visszhangok Donald Trump elnök bejelentése nyomán, amely szerint az Egyesült Államokba irányuló összes acélimportra minimum 25 százalékos vámot fognak kiszabni.

Az Európai Unió vezetői határozottan kijelentették, hogy a vámokkal kapcsolatos lépésekre határozott válaszokat fognak adni, és hatékony ellenintézkedések bevezetése várható. Eközben Justin Trudeau, Kanada miniszterelnöke is hangsúlyozta, hogy a kanadai nép "eltökélten kiáll majd érdekeiért".

"Együtt fogunk működni az amerikai kormánnyal és hangsúlyozzuk, hogy a kanadai acél és alumínium importja munkahelyek ezreit, ha nem millióit teremti meg és támogatja a családokat az Egyesült Államokban. Sok-sok éve, rendkívüli és integrált módon dolgozunk össze, és továbbra is együtt fogunk működni legközelebbi szövetségesünkkel, partnerünkkel. Többet kellene tennünk közösen, nem pedig harcolnunk egymással" - mondta Trudeau.

A japán kormányfő kabinetfőnöke bejelentette, hogy Tokió mentességet kért a vámok alól. Mexikó gazdasági minisztere pedig azt mondta, hogy a jövő héten tervezi ismertetni az ország érveit az Egyesült Államokkal.

Brazil gazdasági szakértők arra figyelmeztetnek, hogy a vámok növelni fogják az amerikaiak költségeit, mivel az USA nem önellátó az acél- és alumíniumtermelésben.

Közben Trump bejelentette, hogy aláírja azt a rendeletet, amely megköveteli, hogy az Egyesült Államok importvámjai összhangban álljanak a többi ország által bevezetett, az ő emelésére válaszul alkalmazott adókulcsokkal.

Related posts