Ligeti Richárd a Haladás csapatában: Új kihívások és lehetőségek várnak rá a zöld-fehér színekkel. A fiatal tehetség elkötelezett a klub iránt, és a szurkolók reményei szerint új színt hoz a pályára. Vajon hogyan fog teljesíteni az új környezetben? Kívánc

A Haladás VSE birkózócsapatában Veréb István nyugdíjba vonulásával új fejezet kezdődik: Ligeti Richárd vette át a szakosztály vezetését.
Három évvel ezelőtt, 2022-ben Ligeti Richárd úgy határozott, hogy 24 év után búcsút int a Haladás VSE-nek, és Budapestre költözik, ahol a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián folytatja edzői karrierjét. Ezen kívül a különböző korosztályú utánpótlás női válogatottak munkájában is aktívan részt vett. Most pedig, Veréb István nyugdíjba vonulása után, a birkózó szakosztály vezetőjeként állt a Haladás VSE szolgálatába. Bokor Zsolt elnök már bemutatta Ligetit a szülőknek, jelezve ezzel az új irányvonal kezdetét.
Ligeti Richárd: Szombathely az otthonom Szombathely, ez a varázslatos város, ahol a múlt és a jelen találkozik. Itt nőttem fel, és minden utcája, épülete számomra egy-egy emléket idéz fel. Az életem szövetébe szőtték bele az itt eltöltött pillanatok: a barátokkal való találkozások, a városi rendezvények, és a mindennapi felfedezések. A helyszínek, ahol gyerekkoromban játszottam, ma már felnőttként is a nyugalom szigeteiként szolgálnak számomra. A város történelme, a római kori emlékek és a modern életformák keveredése egy különleges atmoszférát teremt. Szombathely számomra nem csupán egy földrajzi hely, hanem a gyökereim, az identitásom része. Minden sarkon egy új élmény vár, és a város folyamatosan inspirál, legyen szó a művészetről, a kultúráról vagy a természet szépségeiről. A Szombathelyen eltöltött időm során mindig megtalálom a módját, hogy újra felfedezzem a helyet, amely otthonomat jelenti.
- Életem egyik legjobb döntése volt, hogy a fővárosba mentem szerencsét próbálni. - mondta Ligeti Richárd a Haladás VSE honlapjának. - A Haladásnál Veréb Istvántól megkapott nagyon jó alapra az ország legjobb szakembereitől tanulva tudtam építkezni. Úgy gondolom, hogy szakmailag szinteket sikerült feljebb lépnem, közben pedig a távolabbi jövőmre is gondolva elvégeztem a Testnevelési Egyetemen a sportszervezés szakot. Nagyon szeretek Budapesten élni, mert jó az ottani munkám, megfelelőek a kihívások, de én Szombathelyen vagyok otthon, azaz most hazajöttem. Itt élnek a szüleim, a testvérem, itt vannak a barátaim, és persze itt van a nevelőegyesületem, a Haladás is. A távolabbi jövőmet, a családalapítást is beleértve ide tervezem. Arra nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan bekövetkezik a hazatérés, de ez most nem ilyen egyértelmű, ugyanis kétlaki életben gondolkodom, azaz megtartom a fővárosi munkáimat is - tekintett előre Ligeti, munkáját edzőként egykori szombathelyi csapattársa, Barcza Dávid segíti majd, de számít az egykori Hali-birkózók közreműködésére is.
- Nem célom mindent átformálni, hiszen az itt kialakult rendszer évtizedek óta eredményesen működik. Nem véletlen, hogy olyan kiemelkedő tehetségek kerültek ki ebből a műhelyből, mint ifjabb Veréb István, Hatos Gábor vagy Ligeti Dániel. Ugyanakkor, figyelembe véve a kor kihívásait, szeretnénk egy fiatalosabb megközelítést bevezetni. Az új generációk számára olyan életpálya-modellt kívánunk kínálni, amely a sport mellett a tanulásra is hangsúlyt fektet. A birkózás egy tiszta és őszinte sportág, amely a sportolókat kitartóvá, céltudatossá és tisztességessé formálja – zárta gondolatait Ligeti Richárd.