Különleges pillanatokat örökített meg egy videó, amelyben az ajkai kórház munkatársai szívhez szóló szerenáddal köszöntik az ápolók világnapját. Az esemény hangulata és az érzelmek mindenkit magával ragadnak, miközben a hősies ápolók munkáját ünneplik.

Az ápolók nemzetközi világnapját minden év május 12-én tiszteletben tartjuk, ezzel is kifejezve hálánkat és megbecsülésünket a szakszerű és önzetlen munkájuk iránt.
Az esemény 1974-ben az Ápolók Nemzetközi Tanácsa (ICN) indította útjára, hogy hangsúlyozza az ápolói hivatás jelentőségét és méltassa az ápolók elhivatott munkáját. Ez a világnap különös értékkel bír, hiszen 1982 óta Magyarországon is méltó módon emlékeznek meg róla, ezzel is kifejezve a szakma iránti tiszteletet és elismerést.
Az ápolók világnapja egy különleges alkalom, amikor megünnepeljük azokat a kivételes embereket, akik nap mint nap elkötelezetten és odaadással dolgoznak a betegek jólétéért. Ez a nap nem csupán a szakmai teljesítmények elismerése, hanem egy lehetőség is arra, hogy kifejezzük hálánkat mindazért, amit az ápolók tesznek a közösségünkért. Az ápolók szerepe rendkívül sokszínű: ők nemcsak orvosi ellátást nyújtanak, hanem empátiájukkal és támogatásukkal is segítik a betegeket a nehéz időkben. Munkájuk során gyakran szembesülnek kihívásokkal, de mindig a betegek érdekeit tartják szem előtt. Ezen a napon emlékezzünk meg az ápolók elhivatottságáról, türelméről és szakértelméről. Köszöntsük őket, és ismerjük el a hozzájárulásukat az egészségügyi rendszerhez és a társadalomhoz. Az ápolók világnapja tehát nemcsak ünneplés, hanem egyben elköteleződés is arra, hogy folytassuk a támogatásukat és a jogaiért való kiállásukat.
Az idei év különösen jelentős, hiszen az Egészségügyi Világszervezet 2020-at az Ápolók és Szülésznők Nemzetközi Évévé nyilvánította. E döntés mögött Florence Nightingale születésének kétszázadik évfordulója áll, aki a modern ápolás megteremtőjeként vált híressé. Nightingale munkássága és az általa képviselt alapelvek világszerte forradalmasították az ápolói hivatást. Nem csupán az ápolás új irányvonalait alakította ki, hanem hazánkban is jelentős hatással volt az ápolói életre. Kossuth Zsuzsanna, a magyar egészségügy kiemelkedő alakja, kortársa volt Nightingale-nek, és nevéhez fűződik az Országos Nőegyleten belül megalakuló Betegápolónői Egyletek létrehozása. Ezek az egyesületek a 19. században meghatározó szerepet játszottak a kórházi ápolás szervezésében és a betegek ellátásában. A női ápolók közösségi tevékenysége jelentősen hozzájárult a kórházak fejlődéséhez, és munkájuk alapvetően segítette elő az ápolói szakma elismerését Magyarországon.
Az ápolók világnapján nem csupán a globálisan elismert ápolói hivatást ünnepeljük, hanem a helyi közösségek is színes programokkal, szerenádokkal és díjátadókkal fejezik ki tiszteletüket az ápolók előtt. Az Ajkai Magyar Imre Kórház munkatársai például különleges szerenádot szerveztek, hogy köszönetet mondjanak az ápolók és szülésznők fáradhatatlan munkájáért, amely nap mint nap hozzájárul a betegek gyógyulásához és jóllétéhez.